GARANTİLİ  KOMPANZASYON  TAKİBİ
ŞÖNT REAKTÖR SATIŞI,  KONDANSATÖR,  SVC SİSTEM

       1973 Siirt doğumludur. İlk, orta ve meslek lisesi elektrik bölümü öğrenimini Siirt'te tamamladı. 1995 yılında Selçuk Üniversitesi Teknik Bilimler MYO Elektrik programı, 2000 yılında Gazi Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Elektrik Öğretmenliği, 2007 yılında da Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme dalında yüksek lisans eğitimini tamamladı.

        2000 yılından beri özel sektörün farklı kademe ve departmanlarında görev aldı. Aksa Jeneratör Siirt Mobil Elektrik Santrali, Siirt Anadolu Meslek Lisesi bilgisayar bölüm öğretmenliği, Siirt Santranç Eğitim Merkezi, Bursa The Carrier Center'de Bilgisayar Eğitmeni, Bursa Emine Örnek Okulları Satranç Eğitmeni, Sakarya Geyve Sadırlar Tekstil Fabrikası Elektrik Şefi, Sakarya Elektropan Ltd. Şti. Teknik Destek Mühendisi ve 2009 yılından beri kurduğu Marmara Elektrik Enerji Danışmanlık firması ile marmara bölgesinde Kompanzasyon sistemleri alanında ticari faaliyetlerini sürdürmektedir.
Bugüne kadar kendi firması ile ülke genelinde 26 kez Kompanzasyon eğitimi düzenlemiştir. Kompanzasyon sistemleri konusunda eğitimin yanı sıra, kompanzasyon panosu tasarlama ve devreye alma, kompanzasyon pano revizyon çalışmaları, garanti kapsamında kompanzasyon pano takibi, uzaktan sayaç okuma çalışmaları, paratoner kurulumu, topraklama ölçümleri, tesisat uygunluk raporu hazırlama gibi çalışmalar yapmaktadır. Faaliyette olduğu iller Düzce, Sakarya, Kocaeli, İstanbul, Yalova, Bursa ve Bilecik. Ticari faaliyetlerinin haricinde 1990-2004 yılları arasında profesyonel olarak Satranç sporu ile ilgilendi. Siirt'te başlattığı Satranç spor akımı ile bir çok öğrenci yetiştirdi. Satranç sporunda Türkiye 2.Lig ve süper ligde oynadı. Evli ve 2 çocuk babasıdır.
Mehmet Halil DURCEYLAN
mhdurceylan@gmail.com