GARANTİLİ  KOMPANZASYON  TAKİBİ
ŞÖNT REAKTÖR SATIŞI,  KONDANSATÖR,  SVC SİSTEM
Sakarya Yıldız Üçgen Panoları
Yıldız üçgen yol verme nedir?

Yıldız üçgen yol verme de motorların kalkış sırasında oluşturduğu aşırı akımı azaltmak için kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. Kalkış sırasında çekilen akım azaltılarak motorun daha verimli başlatılması sağlanır.

Yıldız üçgen yolverici tasarımı normalde üç kontaktör, bir aşırı yük rölesi veya devre kesici ve zamanı yıldız konumunda (başlangıç konumu) ayarlamak için bir zaman rölesinden oluşur.
Yıldız üçgen yolverme yumuşak yol vericilere ve sürücülere kıyasla daha ucuz bir çözümdür. Hafif yüklü motorlarda iyi çalışır. Motorların fazla ısınması engellenir ve motor üzerindeki mekanik stres azaltılabilir.

Yıldız üçgen yolverme yüksek başlangıç akımlarını sınırlamak amacıyla uygulanan bir yöntemdir.

Asenkron motorlar ilk kalkışları sırasında motor gücüne de bağlı olarak şebekeden normal akımlarının 4-8 katı kadar fazla akım çekerler. Kalkışta çekilen bu akım kısa sürelidir. Küçük güçlü motorlarda kısa süreli fazla akımın, şebeke üzerinde olumsuz etkisi fazla olmaz. Ancak büyük güçlü motorların, yol almaları sırasında, şebekeden çektikleri kalkış akımları, şebekede gerilim düşümlerine sebebiyet verir. Bu gerilim düşümü şebekedeki diğer yükleri olumsuz yönde etkiler.


Direkt yolvermede oluşabilecek olumsuzluklar

    Motor kayışlarında aşınma
    Sargılarda ve dişlilerde yıpranma ve ısınma
    Enerji kaybı
    Yükte basınç zorlanmaları ve tahribatlar,
    Şebekede gerilim düşmesi ve dalgalanma
    Şebekedeki diğer yüklerin durmasına veya yanlış çalışması
    Kumanda devresindeki anahtarlama elemanlarının yıpranması

Yıldız üçgen haricinde en çok kullanılan yolverme yöntemi direkt yolvermedir. Ancak direkt yolvermede akımın ve gerilimin hiçbir kontrolü olmadığından dolayı kalkış akımını sınırlamak mümkün olmaz. Pratikte düşük güçlü motorları direkt yolvermek mantıklıdır. Yıldız üçgende ise daha büyük güçlü motorlara yol verilebilir.
Yıldız üçgen panosu ihtiyacınız varsa bizi arayabilirsiniz. Size bir telefon uzaklığındayız.
7/24 iletişim 0 544 623 90 77      mhdurceylan@gmail.com
Sakarya yıldız üçgen panosu, Adapazarı yıldız üçgen panosu, Hendek yıldız üçgen panosu, Akyazı yıldız üçgen panosu, Kocaali yıldız üçgen panosu, Arifiye yıldız üçgen panosu, Kaynarca yıldız üçgen panosu, Karasu yıldız üçgen panosu, Ferizli yıldız üçgen panosu, Söğütlü yıldız üçgen panosu, Sapanca yıldız üçgen panosu, Taraklı yıldız üçgen panosu, Geyve yıldız üçgen panosu, Pamukova yıldız üçgen panosu, Serdivan yıldız üçgen panosu, Erenler yıldız üçgen panosu, Kartepe yıldız üçgen panosu, Maşukiye yıldız üçgen panosu, Acısu yıldız üçgen panosu, Düzce yıldız üçgen panosu, Dokurcun yıldız üçgen panosu, Sakarya yıldız üçgen panosu fiyatı, Adapazarı yıldız üçgen panosu fiyatı, Sakarya yıldız üçgen pano şeması, Sakarya yıldız üçgen pano firmaları